Kriokomora

KRIOTERAPIA      jest metodą leczenia wykorzystującą wpływ skrajnie niskich temperatur na organizm ludzki. Znajduje również zastosowanie w odnowie biologicznej oraz medycynie sportowej. Przebywanie w niskiej temperaturze wywołuje szereg korzystnych efektów klinicznych, hormonalnych i biochemicznych. Następuje zdecydowana poprawa nastroju, zanik uczucia zmęczenia, rozluźnienie napiętych mięśni, wyraźne zwiększenie ich siły oraz zwiększenie przepływu krwi przez powłoki ciała i narządy wewnętrzne, zmniejszenie obrzęków, wzrost stężeń hormonów o działaniu przeciwzapalnym i gojącym. Uruchomienie powyższych reakcji daje efekt leczniczy w wielu schorzeniach narządu ruchu, schorzeniach neurologicznych, stanach pourazowych i pooperacyjnych. Krioterapia umożliwia przeprowadzenie zabiegów kinezyterapeutycznych nawet u pacjentów z dużym odczynem bólowym czy wybitnie zwiększoną spastycznością mięśni.

Nasza kriokomora to nowoczesna kabina złożona z trzech pomieszczeń. Pierwsze to przedsionek o temperaturze -10°C, gdzie pacjenci przez kilkadziesiąt sekund adaptują się przed wejściem do drugiego pomieszczenia, w którym temperatura wynosi -70°C. W trzecim pomieszczeniu, komorze właściwej, panuje temperatura od -100°C do -120°C. Łączny czas pobytu wynosi, w zależności od schorzenia, od 1 do 3 minut. Do komory wchodzą jednorazowo maksymalnie 3 osoby. Po wyjściu z komory pacjenci udają się na zlecone przez lekarza ćwiczenia i zabiegi fizjoterapeutyczne.
 

Kriokomora

AKTYWNOŚĆ DLA KAŻDEGO
W naszej Placówce przy ul. Sojczyńskiego 3/5 w Łodzi ruszyły zajęcia rekreacyjne. Szeroki wybór różnych form aktywności dla każdego niezależnie ...

partnerzy | NFZ | ZUS |
Projekt: ProjectHouse | Hosting: 24registry.com