Ćwiczenia w Wodzie

ĆWICZENIA W WODZIE - ćwiczenia w wodzie są najczęściej prowadzone w jednorodnej co do wielkości i potrzeb grupie, w której uwzględnia się także poziom rozwoju ruchowego, umiejętność utrzymywania się na wodzie oraz pływania, zapewnia się odpowiednią opiekę i bezpieczeństwo. W odpowiednio wyższej temperaturze wody można uzyskać zmniejszenie napięcia mięśniowego. Działanie wyporności wody uła­wia wykonywanie ruchów czynnych przy obniżonej sile mięśniowej. Ciśnienie hydrostatyczne wody przez zwiększony ucisk na klatkę piersiową i powłoki brzuszne utrudnia wdech, wpływając na wzmocnienie mięśni oddechowych.

 Metody terapii w wodzie:

 

  • HALLWICK - punktem wyjscia jest oswojenie sie osoby niepełnosprawnej z woda w takim stopniu, by przebywanie w niej stanowiło przyjemność. kolejny etap to osiaganie w wodzie coraz większej niezależności oraz konkretnych umiejętnosci w okreslonym porządku, bez korzystania z pomocy ułatwiajacych utrzymywania sie na wodzie.

 

  • BAD RAGAZ RING METHOD (BRRM) - jest metoda terapii indywidualnej, stanowi ona zbór cwiczeń, który w etapowej pracynad kontrola motorycznościjest etapem mobilnosci.Jest to równiez przygotowanie pacjenta doćwiczeń w warunkach grawiatcji. Metoda ta daje mozliwośc pracy w maksymalnym zakresie ruchu, głównie poprzez obnizenie dolegliwości bólowych oraz dzięki odciążeniu, jakie daje woda. Cecha charaktrystyczna tej metody jeststosowany opór.
AKTYWNOŚĆ DLA KAŻDEGO
W naszej Placówce przy ul. Sojczyńskiego 3/5 w Łodzi ruszyły zajęcia rekreacyjne. Szeroki wybór różnych form aktywności dla każdego niezależnie ...

partnerzy | NFZ | ZUS |
Projekt: ProjectHouse | Hosting: 24registry.com